gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Zapraszam na obchody Dnia Ziemi 2012!tytul: Bateryjki z sercemtytul: Ełk kocha recyklingtytul: Żywiec kocha recyklingtytul: Bydgoszcz kocha recyklingtytul: Warszawa kocha recyklingtytul: Wrocław kocha recykling!tytul: Ruda Śląska kocha recykling
min
PRZECZYTAJ

Lublin kocha recykling

Zapraszamy na akcję Kocham recykling do Lublina! Akcja odbędzie się w 2 miejscach w Cafe Lulu - (...)

mala fotka

Zapraszamy na akcję Kocham recykling do Lublina! Akcja odbędzie się w 2 miejscach w Cafe Lulu - ul. Orla 8 (boczna Okopowej) - od godz.16 do 24, oraz w Przestrzeni Inicjatyw Twórczych TEKTURA - ul. Wieniawska 15a - od godz. 16 do 22.

Idea akcji jest prosta – z okazji Walentynek zróbmy drobną rzecz, z sercem, także dla Ziemi. Warto ją przecież także kochać. Posegregowanie i przyniesienie w wyznaczone miejsce zużytych bateryjek będzie nagrodzone symbolicznym serduszkiem - lizakiem. Aby dostać jednego lizaka, należy przynieść minimum siedem zużytych bateryjek. Akcja jest społeczna i nie ma wymiaru handlowego, tzn. jedna osoba może dostać tylko jedno słodkie serduszko. Chcielibyśmy w ten sposób nagrodzić, jak najwięcej osób.


Każdego roku w Polsce produkowanych jest ponad 300 mln sztuk baterii, które z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Ze względu na toksyczne substancje, baterie powinny być segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem wspólnotowym, Polska ma obowiązek wysegregować w bieżącym roku 25% baterii z rynku, który szacowany jest na ok. 7 tys. ton.

Koordynator akcji Michał Wolny
Towarzystwo dla Natury i Człowieka
michalwolny@o2.pl
Tel: 888844666

Głównym partnerem w akcji „Kocham recykling”  jest ERP Batteries Poland Sp. z o.o. (www.erppolska.pl) – firma organizująca zbiórkę i recykling baterii.

Zapraszamy do udziału w akcji
Pomysłodawca i organizator
Dominik Dobrowolski i przyjaciele
Szczegóły akcji „Kocham recykling”
na stronie: www.cycling-recycling.eu
tel. kom. 697 092 978

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1126

EkoWalentynki 2018

"Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje (...)


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1108

EkoWalentynki 2018

Zapraszamy do udziału w VIII edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. W Dzień (...)


EkoWalentynki 2017


EkoWalentynki 2016


EkoWalentynki 2015


EkoWalentynki 2014


Kochamy recykling czyli EkoWalentynki 2013


Bateryjki z sercem


Ełk kocha recykling


Lublin kocha recykling


Warszawa kocha recykling