gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Kultura to Natura czyli ekowagary w Warszawietytul: Recykling po polskutytul: Zapraszam na obchody Dnia Ziemi 2012!tytul: Bateryjki z sercemtytul: Żywiec kocha recyklingtytul: Lublin kocha recyklingtytul: Bydgoszcz kocha recyklingtytul: Warszawa kocha recykling
min
PRZECZYTAJ

Ełk kocha recykling

Dniowi Zakochanych w Ełku towarzyszyć będzie akcja ekologiczna pod nazwą „Kocham recykling” czyli wielka wymiana baterii na (...)

mala fotka

Zapraszamy 14 lutego na nietypowe Walentynki do Ełckiego Centrum Kultury.  Dniowi Zakochanych towarzyszyć będzie akcja ekologiczna pod nazwą „Kocham recykling” czyli wielka wymiana  baterii na lizaki-serduszka.   

Idea akcji jest prosta – z okazji Walentynek zróbmy drobną rzecz, z sercem, także dla Ziemi. Warto ją przecież także kochać. Posegregowanie i przyniesienie w wyznaczone miejsce zużytych bateryjek będzie nagrodzone symbolicznym serduszkiem - lizakiem. Aby dostać jednego lizaka, należy przynieść minimum siedem zużytych bateryjek.    

Każdego roku w Polsce produkowanych jest blisko 300 mln sztuk baterii, które z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, cynk czy rtęć zaliczane są do odpadów niebezpiecznych. Ze względu na toksyczne substancje, baterie powinny być segregowane i utylizowane. Zgodnie z prawem wspólnotowym, Polska ma obowiązek wysegregować w bieżącym roku 25% baterii z rynku, który szacowany jest na ok. 7 tys. ton.    
 

Szczegóły akcji:    
14 lutego, od 14.00 do 19.00 ełcką edycję akcji „Kocham recykling” zrealizujemy  w Ełckim Centrum Kultury. Patronat Honorowy objęło Ełckie Centrum Edukacji Ekologicznej, patronat medialny Rozmaitości Ełckie.     

Akcję koordynuje Adam Guziejko,

e-mail: adamguziejko@gmail.com

 

Głównym partnerem w akcji „Kocham recykling”  jest ERP Batteries Poland Sp. z o.o. (www.erppolska.pl) – firma organizująca zbiórkę i recykling baterii.


 

 

Zapraszamy do udziału w akcji
Pomysłodawca i organizator
Dominik Dobrowolski i przyjaciele
Szczegóły akcji „Kocham recykling”
na stronie: www.cycling-recycling.eu

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1126

EkoWalentynki 2018

"Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje (...)


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1108

EkoWalentynki 2018

Zapraszamy do udziału w VIII edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. W Dzień (...)


EkoWalentynki 2017


EkoWalentynki 2016


EkoWalentynki 2015


EkoWalentynki 2014


Kochamy recykling czyli EkoWalentynki 2013


Bateryjki z sercem


Ełk kocha recykling


Lublin kocha recykling


Warszawa kocha recykling