gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Na zielono, nie na szaro - dla Firm, Gmin i NGO.tytul: Posprzątamy każdą gminę z e-gratówtytul: Ratujmy Starorzecza Wisłytytul: Jabłka, śliwki, gruszkitytul: Recykling da owoce w Leroy Merlintytul: Finał Recykling rejsu po Wiśle!tytul: Taraskatytul: Recykling zakwitnie w Tarasce
min
PRZECZYTAJ

Zielony Jazdów

1 września w sobotę w godzinach od 11.00 do 16.00 pod Zamkiem Ujazdowskim zapraszamy akcję Recykling daje owoce. (...)

mala fotka

Wymień torbę odpadów na torbę owoców

 

Już 1 września 2012 r. w godz. 11:00-16:00 przed Zamkiem Ujazdowskim w Warszawie, ul. Jazdów 2 odbędzie się akcja „Recykling daje owoce”. Mieszkańcy Warszawy będą mogli wymienić torbę surowców wtórnych tj. papier, szkło, plastik i metal na torbę zdrowych i pełnych witamin owoców, czyli gruszki, śliwki, jabłka.

Akcja odbywa się już po raz trzeci i każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy. W ubiegłym roku rozdano ponad tonę zdrowych upominków.

„Zasady akcji są naprawdę proste. Każdy, kto przyniesie makulaturę, szklane słoiki, butelki PET, opakowania z tworzyw sztucznych lub kartoniki po napojach w zamian otrzyma torebkę owoców. Chcemy w ten sposób z jednej strony zachęcić mieszkańców Warszawy do recyklingu z drugiej pokazać, że dbanie o środowisko wychodzi wszystkim na zdrowie, tak jak jedzenie owoców” – zachęca Dominik Dobrowolski, Pomysłodawca i Organizator akcji „Recykling daje owoce”.

Tematem przewodnim akcji są szeroko pojęte zagadnienia związane z ekologią, zdrowym stylem życia, alternatywnymi rozwiązaniami wobec masowej, jednorazowej produkcji i konsumpcji oraz zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością za środowisko. Selektywna zbiórka odpadów umożliwia odzyskanie i ponowne wykorzystanie wielu cennych surowców wtórnych. Oszczędzamy w ten sposób surowce naturalne oraz energię a przede wszystkim dbamy o nasze środowisko i otoczenie.

Odpady odbierze Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie Sp. z o.o., które jest Głównym Partnerem i współorganizatorem przedsięwzięcia. „Zebrane surowce wtórne zostaną przekazane recyklerom. Szkło, papier, plastik i metal to wartościowe surowce wtórne, które można na różne sposoby ponownie wykorzystać przerabiając na nowe wyroby np. z butelek plastikowych produkowane są bluzy polarowe” – mówi Joanna Mroczek, Rzecznik Prasowy Spółki.

W ostatni wakacyjny weekend na najmłodszych uczestników akcji czeka także wiele innych atrakcji m.in. możliwość wzięcia udziału w grze „Wędrówki wesołej mrówki”, która w żartobliwy i przystępny sposób przedstawia procesy zachodzące w kompostowniku. W ramach kampanii „Zakochaj się w zielonej Warszawie” organizowanej przez miasto stołeczne Warszawa rozdawane będą również materiały informacyjne wyjaśniające zasady segregowania odpadów biodegradowalnych, zachęcające do ich powtórnego wykorzystania w postaci kompostu oraz przewodnik po ekologicznej uprawie ogrodu „Eko sztuczki w ogrodzie”.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji „Recykling daje owoce” jest Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik (www-cycling-recycling.eu). Głównym Partnerem i współorganizatorem jest MPO w Warszawie (www.mpo.com.pl). Tegoroczna akcja organizowana jest w ramach projektu Zielony Jazdów,  prowadzonego przez Centrum Sztuki Współczesnej przy Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Projekt wspiera Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. Patronat Medialny objął portal ekologiczny Ekologia.pl oraz portal społecznościowy MMWarszawa.pl.

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1126

EkoWalentynki 2018

"Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje (...)


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=470

Recykling kwitnie w Auchan, 29 11 2014 r.

29 listopada w sobotę, w sklepie Auchan, w Bielsko Białej mieszkańcy będą mogli wymienić kartoniki po napojach (...)


Recykling zakwitnie w Bielsko Białej


Chronimy Morza i Lasy -segregujemy!


Eko Dzień Kobiet


Zielony Jazdów


Taraska


Recykling zakwitnie w Tarasce