gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Filmy za elektrośmiecitytul: Od WiPu się zaczęło!tytul: Dlaczego nie segregujemy śmieci?tytul: Wykłady z klimetemtytul: Świat na rozdrożutytul: Ratujmy Sokołowsko! - apelują Katarzyna Figura i Marzena Trybałatytul: Gdańsk zaświecił przykłademtytul: Zapraszamy na ekodebatę
min
PRZECZYTAJ

Kultura to natura

Wystarczy przynieść jakiegoś elektrośmiecia i można dostać na DVD lub CD film, grę czy słuchowisko. To  inicjatywa (...)

Wystarczy przynieść "jakiegoś elektrośmiecia" i można dostać na DVD lub CD film, grę czy słuchowisko. To inicjatywa Fundacji In Situ i ekologa Dominika Dobrowolskiego. Głównym partnerem akcji i darczyńcą filmów jest Grupa Carisma Film. Pierwsza wspólna akcja będzie prowadzona we Wrocławiu na terenie Zespółu Szkół Społeczno Integracyjnych "Amigo" przy ul. Żelaznej 36 we Wrocławiu. Uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele będą zbierać drobne elektroodpady w dniach od 17 do 20 grudnia. Finałowa akcja odbędzie się 20 grudnia, w której będą też mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Wrocławia. Przed budynkiem szkoły będą ustawione specjalne pojemniki na elektroodpady, będzie można także wybrać sobie ciekawy film, nagranie czy słuchowisko.

Akcja "Kultura to natura" ma też dodatkowy wyjątkowy cel - środki ze sprzedaży elektrośmieci pomogą w odbudowie dawnego Sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku, w którym powstaję Międzynarodowe Laboratorium Kultury i Ekologii. Akcje ze zbiórką elektrośmieci i rozdawaniem filmów planowane są w całej Polsce. Zapraszamy są do współpracy szkoły, domy kultury, organizacje społeczne zainteresowane udziałem w akcjach.

Dodatkowych informacji nt. akcji udziala: Dominik Dobrowolski, 697 092 978, dominik@cycling-recycling.eu