gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Recykling da owoce w Warszawie 21 wrześniatytul: Zamieniamy odpady na kulturalne wypady w Łodzi 28 wrześniatytul: Kultura to natura 28 września w Łodzitytul: Kultura to Natura 21 września w Gdańskutytul: Płock posprzątany z elektrośmiecitytul: Zapraszamy 21 września z elektrogratami do Włocławkatytul: Recykling da owoce we Włocławku, 21 września 2013tytul: Nie chcemy zaśmieconej Warszawy
min
PRZECZYTAJ

21 września - bilety za śmieci -Gdańsk Przymorze

Do tej pory pod hasłem „Kultura to Natura – czyli zamieniamy odpady na kulturalne wypady” odbyły się (...)

Do tej pory pod hasłem „Kultura to Natura – czyli zamieniamy odpady na kulturalne wypady” odbyły się w Gdańsku dwie edycje tej akcji, która cieszyła się ogromnym powodzeniem i poparciem wśród mieszkańców jak i wśród trójmiejskich mediów.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 21 września 2013 roku pod nazwą „Gdański piknik ekologiczny. Kulturalny recykling na Przymorzu”. Chcielibyśmy, aby piknik na stałe wpisała się w kalendarz gdańskich imprez o charakterze ekologiczno – edukacyjnym. W ramach akcji będziemy tak jak do tej pory zbierać selektywnie surowce wtórne (kartoniki po napojach, opakowania z makulatury, metalu i tworzywa) rozdając za nie bilety do trójmiejskich ośrodków kultury, sportu i rekreacji. Dodatkowo piknik wzbogacimy o różnego rodzaju warsztaty recyklingowe oraz gry, konkursy i rebusy o tematyce szeroko rozumianej ekologii.

Naszym celem jest edukacja ekologiczna i kulturalne, a także szeroko rozumiana integracja. Dlatego bardzo mocno zaangażowane w organizację „Gdańskiego pikniku ekologicznego” są dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną – podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku. Akcję organizujemy we współpracy z Programem REKARTON oraz Fundacją ProKarton.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gdańska na piknik

w sobotę 21 września 2013 roku w godzinach od 11.00 do 15.00

na plac przy ul. Jagiellońskiej 11 na gdańskim Przymorzu.

 

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Miasta Gdańska.

 

Organizatorzy:

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku

www.psouu.gda.pl

Partnerstwo Przymorze

www.facebook.com/PartnerstwoPrzymorze

Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik

www.cycling-recycling.eu