gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Kwiaty za elektrograty w niedzielę 17 05 na Wolitytul: Bilety za Kartoniki 16.05 w sobotę na Wolitytul: EkoWystawa w Parku Ulrichatytul: Dzień bez śmieceniatytul: Coalition Clean Baltictytul: Ministerstwo Środowiska o Recykling rejsachtytul: Ekospotkania w bibliotekach rozpoczętetytul: Klub Zielonej Ręki
min
PRZECZYTAJ

Ekomajówka w parku Ulricha na Woli

Eko Weekend w Parku Ulricha na Woli to dwa dni, podczas których będzie można nie tylko wymienić (...)
Eko Weekend w Parku Ulricha na Woli to dwa dni, podczas których będzie można nie tylko wymienić odpady na bilet do kina lub teatru albo sadzonkę, ale też dobrze się bawić i nauczyć się czegoś pożytecznego.

W sobotę 16 maja za przyniesione ze sobą kartoniki po mleku i sokach (10 sztuk) lub makulaturę (2 kg) będzie można otrzymać jeden z 1 500 biletów do blisko 40 ośrodków kulturalnych i sportowych w Warszawie.

Natomiast w niedzielę 17 maja można oddać do recyklingu niepotrzebne sprzęty elektroniczne i elektryczne, które organizatorzy akcji wymienią na rośliny np. bratki, pelargonie, cebulki kwiatów.
 
Gościom zostanie zaprezentowany także proces czerpania papieru, dzięki czemu będą mogli zobaczyć jak wygląda recykling papieru oraz kartonów po mleku i sokach. W ramach akcji „Klub Zielonej Ręki” będzie można zostawić zielone odciski swoich dłoni na jednym z arkuszy papieru czerpanego. Stworzą one ogromny kolaż zielonych rąk – wyraz poparcia klientów Wola Parku dla inicjatyw ekologicznych. Zaś osoby, które poprawnie posortują odpady i odpowiedzą na pytania w eko-quizie, będą mogły własnoręcznie ozdobić bawełnianą torbę i zabrać ją ze sobą.


Partnerami akcji są:
Fundacja ProKarton oraz Remondis Electrorecycling,
akcję gości Centrum Handlowe Wola Park,
a ja ją organizuję :-)
Szczegóły: www.cycling-recycling.eu . 
 
wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1126

EkoWalentynki 2018

"Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje (...)