• #ZielonyMalin

DEVELIA sadzi kolejne drzewa w Malinie!

15.11.2022

W listopadzie 2022 we wsi Malin w gminie Wisznia mała zrealizowany został drugi etap nasadzeń pasa zieleni. Dzięki współpracy firmy Develia S.A. i ekologa Dominika Dobrowolskiego oraz przy wsparciu gminy Wisznia Mała zasadzone zostały drzewa i krzewy, które docelowo mają stworzyć zieloną aleję o długości 2 kilometrów i szerokości 30 metrów. Na wiosnę w ramach pierwszego etapu nasadzonych zostało około tysiąc drzew, krzewów i roślin. Tej jesieni podwojono ilość roślin.

Akcja „Zielony Malin” to inicjatywa Dominika Dobrowolskiego, który od lat działa na rzecz ochrony środowiska i popularyzuje ekologiczne zachowania. Jest twórcą oraz współtwórcą wielu inicjatyw edukacyjnych, jak np: "Recykling Daje Owoce", "Kultura to Natura", "EkoWalentynki", "Cycling Recycling" czy „Czysta Odra” i "Czysta Wisła". Pomysł, by stworzyć zielony pas wokół Malina, organizacyjnie i finansowo wsparła Develia S.A. Drugi etap akcji objął odcinek o długości 400 metrów. Drzewostan został tak dobrany, aby zieleń obecna była w tym miejscu przez cały rok. Dlatego posadzone zostały zarówno drzewa liściaste, jak i iglaste, m.in. graby kolumnowe, klony, a także jesiony wyniosłe, które, kiedy urosną, będą miały w koronie nawet 20 metrów średnicy. Zasadzono też różnego rodzaju krzewy przyjazne dla motyli czy pszczół oraz rośliny płożące, „zielony dywan” utkany z sosen karłowatych i jałowców. Specjalistyczna firma kontroluje obecnie zakorzenienie flory, a kolejne etapy nasadzeń będą realizowane na wiosnę 2023.

-Jak to się wszystko zazieleni to będzie petarda. Dziękuję za duże wsparcie projektu firmie Develia S.A i ukłony dla Gmina Wisznia Mała za zielone światło dla naszych działań! Zielonym do góry! - mówi Dominik Dobrowolski, ekolog, który na Facebooku utworzył fanpage o nazwie „Zielony Malin”. Można tam śledzić wszystkie inicjatywy ekologiczne realizowane w ramach tego projektu.

- Uważamy, że działania ekologiczne są po prostu konieczne. W dzisiejszych czasach wspieranie środowiska naturalnego jest jednym z ważniejszych priorytetów każdej firmy. Przez lata człowiek zachowywał się tak, jakby nic nie było w stanie naruszyć naszego otoczenia. Natura jednak pokazuje, że jest inaczej. Dlatego trzeba z nią współpracować i działać na jej rzecz, co postanowiliśmy zrobić w ramach akcji „Zielony Malin” - mówi Krzysztof Ksit, dyrektor ds. projektu Malin w Develia S.A.

Develia S.A. jest jednym z największych deweloperów w Polsce. Firma rozumie wagę i znaczenie budownictwa zrównoważonego, w realizowanych inwestycjach kładzie duży nacisk na proekologiczne rozwiązania. Spółka wdraża ideę ochrony i poszanowania środowiska, m.in. poprzez tworzenie ogrodów deszczowych, tężni solankowych oraz przystępuje do inicjatyw przyczyniających się do wzrostu różnorodności biologicznej.

 

#ZielonyMalin
#ZielonyMalin
#ZielonyMalin
#ZielonyMalin
#ZielonyMalin
#ZielonyMalin
#ZielonyMalin
#ZielonyMalin